Przeczytaj fragment utworu i przyjrzyj się reprodukcji

Pobierz

Wyjaśnij w jaki sposób artysta uwzględnił treść mitu o Orfeuszu i Eurydyc…Oceń to zadanie:Oceń to zadanie.. Przyjrzyj się reprodukcji dzieła Aleksandra Gierymskiego "Żydówka z pomarańczami" (podręcznik, s. 133 lub inne źródło) i wykonaj polecenia z karty pracy.. Matury coraz bliżej, zatem byście usprawnili swoje umiejętności pisania wypracowań - seria.Posty: 1.. Następnie przeczytaj fragment artykułu z Wiedzy i Życia pt. Internet - muzea w sieci.Przyjrzyj się reprodukcji obrazu Walka powstańcza, którego autorem jest Michał Elwiro Andriolli1.. Otwórz podręcznik na stronie 208 i przeczytaj utwór wraz z wyjaśnieniem trudnych słów.1.. Przeczytaj wiersza Beaty Lejman pt. "Buty artysty" - str. 325 - i zastanów się, jak .. Nauczycielka w liceum z 5-letnim doświadczeniem.. TEMAT 3: W świecie greckich mitów.. Otwórz podręcznik do literatury na stronie 251.. Kocham gotowanie i francuską literaturę.Z wypowiedzi Guślarza możemy dowiedzieć się, jaka kara spotkała Widmo po śmierci.. Przykładowe rozwiązanie: Odpowiedź na zadanie z Kształcenie językowe 3.. @goly812 Cześć, postaramy się aby jeszcze w tym miesiącu pojawiły się kolejne strony.Przyjrzyj się reprodukcji obrazu Pabla Picasso "Dziewczyna przed lustrem".. aleksander-gierymski-zydowka-z-pomaranczami.doc.. Przeczytaj tekst "Dom Tuaregów" s. 343-344. a) Jakie wydarzenie przedstawił malarz?.

Przeczytaj fragment tekstu źródłowego.

Przeczytaj wiersz kilkakrotnie i w pełnym skupieniu Wystrzegaj się paniki po pierwszym przeczytaniu tekstu Skoncentruj się i uspokój Rozpocznij.interpretacja wiersza - wypracowanie maturalne.. 13 grudnia 2017.. 13 grudnia 2017.. P F Podpowiadamy, jak rozwiązywać… Na początek… Przeczytaj uważnie przytoczony fragment.. b) Kiedy miało ono miejsce?. Po otwarciu podręcznika na str.237 przyjrzyj się reprodukcji obrazu Moniki Blatton Maszyna do wytwarzania dobrych uczynków.. Przeczytaj wyjaśnienie symboliki wazy i wody zawarte w Słowniku symboli Władysława Kopalińskiego.. Nauczyciel.. Po otwarciu podręcznika na str. 245 przyjrzyj się reprodukcji obrazu Caravaggia Powołanie św. Mateusza.. 1/317 - przemyśl (rozmowa podczas lekcji).. 2/317 - zapisz i wyślij.. Zastanów się nad zadaniami 1 -9.. Wypisz najważniejszych bohaterów tekstu [narrator, sąsiad z pierwszego piętra, rudy .. Zwróć uwagę na: - kolorystykę, - wyraz twarzy i postawę ciała mężczyznyInterpretacja wiersza krok po kroku.. Wskaż lekturę konkursową (z II etapu konkursu), z którą łączy się treść tego dzieła (podaj tytuł utworu literackiego oraz imię i nazwisko autora).. d) Jaki inny tytuł nadałbyś dziełu?. Zadanie jest zamknięte..

Przeczytaj fragment Pana Tadeusza.

Najogólniej można19.06.20 Temat: Między bezpieczeństwem a wolnością - poznajemy fragment utworu "Heban".. Uzasadnij swój wybór w 4-5 zdaniach.Przeczytaj fragment Księgi trzeciej "Pana Tadeusza" zamieszczony na s. 167 - 168, a także Ciekawostkę na s. 169. Przyjrzyj się reprodukcji zamieszczonej na s. 197 i zastanów się w myślach nad odpowiedzią na pytanie zawarte .. pojawiający się na początku utworu, to inwokacja występuje narratorCel lekcji: poznasz fragment utworu Marka Hłaski i określisz typ narracji; .. 1. Przyjrzyj się ilustracjom poniżej.. 4. Przyjrzyj się trzem obrazom w podręczniku, a następnie uzupełnij tabelę : Część koncertu I II IIIprzyjrzyj sie reprodukcji obrazu francurkiego impresjonisty camill'a corota wyjasnij, w jaki sposob artysta uwzglednil tresc mitu o orfeuszu i eurydyce Zgłoś nadużycie.. Zadanie 1.- Przyjrzyj się reprodukcji obrazu Jana Matejki w podręczniku str. 124 i odpowiedz na pytania.. ZADANIA DLA UCZNIA: Zapoznaj się z zad.. Przeczytaj prozę poetycką Marcina Świetlickiego "Nowe pogo" s. 348.Daj się namówić czułym wyrazem, Porzuć wzdychania i żale, Do mnie tu, do mnie, tu będziem razem Po wodnym pląsać krysztale.. Przeczytaj z podręcznika tekst Bożeny Fabiani "Moje gawędy o sztuce"..

Publikacja "reprodukcji" obrazu.

Zastanów się, w jaki sposób poeta wykorzystał motywy biblijne.. Wersja online 2.. Przeczytaj wyjaśnienia słów podane w przypisach.. Odnieś wybrane przez Ciebie znaczenia do obrazu Tycjana.Przeczytaj tekst przypowieści (podręcznik s. 316).. Przyjrzyj się reprodukcji fresku Giotta di Bondone (podręcznik, s. 157) i wykonaj polecenia.. Zapisz plan wydarzeń (wyślij).. 5/317 - 4-5 zdań - wyślij.. Zapis nutowy utworu znajduje się w dołączonych Przykładach nutowych do wybranych zadań.. Zadanie 14.1. e) Jakie decyzje podjęto na sejmie rozbiorowym?Przyjrzyj się reprodukcji obrazu (s. 183).. Zima,Zapoznaj się z zapisem nutowym początkowego fragmentu trzeciej części I Kwartetu smyczkowego op. 37 Karola Szymanowskiego.. Czy zechcesz niby jaskółka chybka j0000008OWB6v21_000tp006 chybka Oblicze tylko wód muskać, Czy zdrów jak rybka, wesół jak rybka, Cały dzień ze mną się pluskać.Przyjrzyj się poniższej fotografii.. Obejrzyj .Przyjrzyj się zredagowanemu przez Ciebie planowi wydarzeń z zadania 1 a następnie powiedz w jaki sposób jest budowane napięcie w utworze a) Ustal gdzie i kiedy rozpoczyna się akcja… Pomocy przyjrzyj się budowie kolędy ,,Gdy się Chrystus rodzi"policz wersy i strofy.Czy twoim zdaniem budowa utworu ułatwia jego zaśpiewanie .celu wyraźniejszego i sugestywniejszego wyrażania tempa, metrum i dynamiki utworu..

Przyjrzyj się reprodukcji i wykonaj poniższe polecenia: 1.

Przeczytaj informacje z ramki O autorze (podr.. Przeczytaj komiks znajdujący się w podręczniku na stronach 326-330.. Witam, Jakiś czas temu namalowałem obraz sugerując się fragmentem innego obrazu żyjącego artysty (po prostu patrzyłem na obraz, próbując zrozumieć warsztat twórcy i odwzorować postać z obrazu w podobny sposób).. 2020 r.Przeczytaj wiersz i wypełnij kartę pracy, wklej ją do zeszytu.. To niezwykły obraz.. 22.06.20 Temat: Refleksje nad współczesna Polską w utworze Marcina Świetlickiego.. Zadanie 9.1.. Odrabiamy.pl.. Przeczytaj fragment powieści Sarah Crossnan "Kasieoka" s. 158 podręcznik .. "Kasieoka" to utwór napisany wierszem z cechami typowymi dla epiki.. To pamiętnik dwunastoletniej Kasi, dziewczynki, która z rodzinnego Gdaoska wyjechała z mamą do .W podręczniku został zamieszczony jedynie fragment utworu Dziady c z. II.. Oryginalny tekst informacji zamieszczonej na reprodukcji oraz jego tłumaczenie na język polski: Chair (chãr), n. (OF.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.Następnie przeczytaj fragment utworu pt. "Folwark zwierzęcy" G. Orwella zamieszczony w podręczniku na str. 194-195. Przyjrzyj się uważnie planszy (podręcznik s. 322-323).. 2.Przyjrzyj się reprodukcji obrazu Tycjana Miłość niebiańska i miłość ziemska (podręcznik, s. 24) i wykonaj polecenia.. Dlaczego niema więcej stron mój syn jest na 66. .. Przełóż ze staropolszczyzny na język współczesny fragmenty wiersza składające się na .. 1/319 (podręcznik).. Proszę .. Uzupełnij tabelę informacjami na temat św.Przyjrzyj się reprodukcji obrazu van Gogha "Para butów" zamieszczonej w podręczniku .. Ks. Jan Twardowski, ,,Zdjęcie z krzyża" Rozmaite zdjęcia z krzyża bywają, na przykład:Odwołując się do przeczytanego utworu, zapiszcie, czym charakteryzują się takie postawy.. Średnia: 4.67. c) Kogo rozpoznajesz na obrazie?. Prace pisemne proszę przesyłać do poniedziałku.. Obraz wyszedł mi na tyle dobrze, że .Przyjrzyj się autoportretowi Giuseppe Arcimbolda i postaraj się "wyczytać" .. Przekształć fragment opisu tak, aby miał pozytywny wydźwięk.. Przepisz przesłaną notatkę.. Proszę Państwa!. podręcznik, s. 206, pol.. Przeczytaj tekst M. Hłaski Okno - podr.. Odpowiedz na pytania: a) Dlaczego klacz, kot i osioł nie były tak entuzjastycznie nastawione do pracy na farmie jak pozostałe zwierzęta?Przyjrzyj się poniższej reprodukcji.. Napisz, czym różni się życie mieszkańcó Sahary od życia Europejczyków.. Określ, jaki jest nastrój obrazu?. Zrobiłem to w celach nauki rzemiosła.. (0-1) Nazwij zjawisko harmoniczne zastosowane przez kompozytora w prezentowanym fragmencie.. Karty pracy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt