Gabriela znaczenie imienia

Pobierz

Partnerstwo i miłość.. Z natury szlachetna, uczciwa i dobra, często uzdolniona artystycznie.. Gabriela to osoba energiczna i zasadnicza.. Wywodzi się z hebrajskiego gabri'el, włożonego z elementów: geber -mężczyzna i el -Bóg, co znaczyło "mąż Boży" albo "Bóg jest moim męstwem".. Witaj!. Historia imieniaDzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.. planeta: Wenus.Gabriel: znaczenie imienia Gabriel to imię wywodzące się z języka hebrajskiego, w którym znaczy: "mąż Boży".. W związku pragnie być kochanym bardziej, niż sam umie okazać uczucia.Gabriel jest dynamicznym i aktywnym mężczyzną.. Pochodzenie i znaczenie imienia Odpowiednik męskiego imienia Gabriel, które ma korzenie hebrajskie i oznacza męża Bożego lub wojownika Bożego.. Reaguje z opóźnieniem, ale za to z pełną mocą.. pochodzenie: hebrajskie.. Pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza osobę, która walczy o sprawy Boże.. Dobra do działań na drugiej linii frontu firmy, nie czuje się pr Imiennik - znaczenie imion, etymologia, charakterystyka, księga imionGabriela.. Kobieta obdarzona tym imieniem wszędzie tam, gdzie się pojawia, wprowadza atmosferę ciepła i bezpieczeństwa, ale także pewnego zamieszania, gdyż jest ogromnie energiczna i pełna entuzjazmu.Gabriela: znaczenie i pochodzenie imienia Gabriela - Niebieskie Pudełko.. Noszą je obecnie 85 532 osoby (w 2001 r. - 77 135).Gabriela..

Gabriela: charakterystyka imienia.

Tak miał na imię biblijny Archanioł zwiastujący Maryi.Pochodzenie imienia Gabriel Gabriel jest to imię hebrajskie, pochodzi od słów geber (mężczyzna, męski) i el (boży).. Gabriela z reguły jest spokojną i zrównoważoną osobą.. Błogosławione patronki o tym imieniu: - bł.. Gabriela i inne popularne imionaPochodzenie imienia i patroni Imię Gabriela jest żeńskim odpowiednikiem imienia Gabriel.. Solenizanci na dzień bieżący, następny i poprzedni oraz kolejnych 9 dni.. Pochodzi z języka hebrajskiego.. Przyjaciół zdobywa na całe życie.Gabriel jest przedsiębiorczy i .Pochodzenie: Jest to imię żeńskie pochodzenia semickiego.. Imieniny: 27 lutego, 19 grudnia Charakterystyka: Gabriela to osoba spokojna, ułożona, zrównoważona, o miłej aparycji i ciekawym, oryginalnym wnętrzu.. Pochodzenie: hebrajskie.. Gabriel to także patron radia i telewizji, a jego żywiołem jest ogień.Pochodzenie imienia Gabriela, cechy charakteru (charakterystyka), zdrobnienia i daty imienin.. Pochodzi ono z hebrajskiego i oznacza wojownika Bożego.. Zazwyczaj kojarzone jest z przedsiębiorczą, energiczną kobietą o miłym, ciepłym usposobieniu.. główne cechy: uczuciowość, zmysłowość, towarzyskość, intuicja.. Często skracane jest do zdrobnienia Gabi.. .Gabriela; Grażyna; Grzegorz; Gabriel; Znaczenie imienia Gabriela Co oznacza imię Gabriela?.

Znaczenie imienia Gabriela.

Uwielbia być otaczany przez ludzi, na których tle mógłby błyszczeć.. Potrafi pracować w cieniu innych, ale wewnętrznie wcale nie czuje się osobą drugoplanową.. Ogólnie jest jednak sympatyczną osobą.. Jest energiczna, aktywna i zachłanna, chce posiadać wszystko i to natychmiast.. Gabrielę można zatem tłumaczyć jako Bożą wojowniczkę.. Zna swoją wartość i robi z tego właściwy użytek.Gabriela.. Nie brak mu oryginalnych pomysłów, twórczej wyobraźni a także zapału.. Bardzo interesująca osobowość.. Poprawna pisownia, znaczenie: imię damskie Gabriela wywodzi się od męskiego imienia Gabriel, które oznacza wojownika, męża bożego.. G. Żeńskie imię Gabriela jest odpowiednikiem męskiego imienia Gabriel.. Gabriela ma cechy przywódcze, jest pionierem przecierający innym szlaki.. Do tego kocha zaszczyty i jest zdecydowanie materialistką.Znaczenie imienia Gabriela Rodzina.. Gabriela obchodzi imieniny 8 lutego, 27 lutego, 23 kwietnia, 6 listopada, 18 listopada, 19 grudnia.. Często bywa zahukana, nieśmiała, nie wie jak radzić sobie ze stresem i tremą, unika także jak ognia .Gabriela; Grażyna; Grzegorz; Gabriel; Znaczenie imienia Gabriel Co oznacza imię Gabriel?. To imię semickie, pochodzące od hebrajskiego słowa geber, które znaczy "silny mąż".. Wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego "mąż boży"..

znaczenie: osoba silna Bogiem.

Jego duma i pragnienie zaszczytów są ogromne.Znaczenie imienia Gabriela, imię żeńskie, imię dla dziewczynki.. Roztacza wokół siebie atmosferę ciepła i.. Praca i kariera zawodowa.. Spokojna i stateczna w życiu zawodowym, bywa wulkanem nie do poskromienia w sferze uczuć.. Znaczenie imienia Gabriela.. Lubi swoją osobą zajmować wszystkich wokół.. Miło nam Cię widzieć!. swoją aktywnością i dociekliwością absorbuje wszystkich dookoła.. Gabriela - imię żeńskie pochodzenia semickiego, odpowiednik męskiego imienia Gabriel, które pochodzi od hebrajskiego słowa oznaczającego "mąż boży".. Hebrajskie imię męskie Gabriel oznaczało "męża bożego", tłumaczono je także: "Bóg moim męstwem".. Zawodowo sprawdzi się w branżach związanych ze sztuką, bazujących na kreatywnym podejściu i.. .Charakterystyka - znaczenie imienia.. Potrafi pracować w cieniu innych, ale wewnętrznie wcale nie czuje się osobą drugoplanową.Znaczenie imienia Gabriela.. Józefina Gabriela Bonino, włoska tercjarka franciszkańska i dziewica konsekrowana, założycielka Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Savigliano;HISTORIA IMIENIA GABRIEL.. Jej entuzjazm jednych napędza do działania, z kolei innych całkiem od niej odpycha.. Znajdź nas na .. Nieustannie poszukuje dobrych rozwiązań.. Gabriela żyje intensywnie, nie lubi tracić czasu, korzysta z każdej chwili..

Odpowiednik męskiego imienia Gabriel.

Mobilna baza imion (imiennik) używanych w Polsce (pochodzenie (etymologia), cechy charakteru osób o imieniu).. Pochodzi od hebrajskiego słowa, oznaczającego;mąż boży;.Gabriela - znaczenie i pochodzenie imienia Także : Gaba, Gabrysia, Gabryśka Znaczenie : żeńska forma od Gabriel, mąż boży Planeta : Jowisz Znane : Gabriela Kownacka, Gabriela Kulka, Gabriela Sabatini, Gabriela Zapolska, Coco Chanel Imieniny : 27 lutego .. osobowość: ucieleśnienie równowagi.. W Polsce imię to jest znane od XIX w.. Ta kokietka.. Życie towarzyskie.. Otacza ją aura bezpieczeństwa i ciepła, co sprawia, że .Znacznie imienia żeńskiego GABRIELA Energiczna, ruchliwa, ale zrównoważona.. Imię Gabriela przywędrowało do nas z Niemiec, .Gabriela - pochodzenie i znaczenie Jest to imię pochodzenia semickiego - żeński odpowiednik imienia Gabriel.. Jest osobą dynamiczną, ale i zrównoważoną.. Lubi towarzystwo i ceni przyjaźń, z chęcią pomaga i radzi innym.Imie Gabriela ma sumę cyfr: 37 Numerologiczne 1.. Nie lubi być na pierwszym planie, ale zna swoją godność.. znak zodiaku: Waga.. To także indywidualista, człowiek o silnej wibracji, mocno zaznaczający swoją obecność, eksponujący swoje ego.Gabriela: Opis, informacje, znaczenie imienia dla dziewczynek: Gabriela.. Gabriela to kobieta przebojowa i pełna energii.Gabriela.. W religii islamskiej wierzy się, że to Gabriel, czyli Dżibril podyktował Koran Mahometowi.. Zaloguj się!Gabriela.. Jest dynamiczna, ale i zrównoważona, co pozwala jej na właściwe osądzenie sytuacji.. Jest bardzo dynamiczny, aktywny i ruchliwy, wszędzie musi wsadzić swoje trzy grosze.. Gabriel to imię jednego z Archaniołów, który zwiastował Najświętszej Marii Pannie narodziny Jezusa.Gabriela: znaczenie imienia.. Gabriela to spokojna, stonowana, ale pewna siebie osoba.. Życie towarzyskie.. Imieniny: 19 i 27 lutego.. Gabriela: imieniny.. Zaawansowane wyszukiwarki imion żeńskich i męskich oraz cech charakteru.Znaczenie imienia Gabriel.. Imię to oznacza wojownika, męża Bożego.Znaczenie Gabriela Wprowadź i poznaj wszystkie informacje o jego pochodzeniu, zdrobnieniach, wariantach Gabriela w innych językach i wiele więcej.Znaczenie imienia Gabriela.. Jest kokieteryjna, a w.. Praca i kariera..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt