Dziewczyna z perłą obraz opis

Pobierz

Kostium, a właściwie zawinięty na głowie turban, również nie podpowiada nam wiele.. Malunek wykonany został na płótnie farbami olejnymi.. Pomieszczenia dzięki reprodukcji zyskają na elegancji.. Odwraca głowę przez lewe ramię, naturalnie, wręcz spontanicznie, jakby ktoś ją zawołał.Dziewczyna z perłą (holenderski: Meisje met de Parel) to obraz olejny przez malarz holenderski Golden Age Johannesa Vermeera, datowanego C. Meisje met de parel) - obraz autorstwa holenderskiego malarza Johannesa Vermeera, uznawany za jeden z najwybitniejszych przykładów XVII-wiecznego malarstwa.. 17 letnia Griet (Scarlett Johansson) musi podjąć prace, by pomóc swojej rodzinie.Zostaje służącą w domu Johannesa Vermeera (Colin Firth).. Obraz jest również nazywany "Mona Lisą północy".. Dzieło na przestrzeni wieków miało kilku właścicieli, ale dziś oryginał obrazu znajduje się w muzeum w Hadze.. Na przestrzeni wieków pod różnymi nazwami, pod obecną nazwą stał się znany pod koniec XX wieku, po przedstawieniu kolczyka noszonego przez dziewczynę.Dziewczyna z perłą - Johannes Vermeer - MALARSTWO - Pikoteka.. Obraz Dziewczyna z perłą przedstawia młodą dziewczynę w niebiesko - żółtym turbanie na głowie oraz z dużym perłowym kolczykiem w uchu.. Egzotyczny, lecz popularny od XV wieku w Europie turban zasłania jej włosy.Film "Dziewczyna z perłą" przenosi nas do miasta Delft w XVII wiecznej Holandii.W okres wojen katolików z protestantami, rozkwitu handlu i wielkich fortun, a przede wszystkim w epokę wielkich malarzy..

"Dziewczyna z perłą" to olej na płótnie.

Nie jest niczym charakterystycznym dla epoki, w której tworzył artysta.Dziewczyna z perłą - obraz autorstwa Johannesa Vermeera, którego powstanie datuje się na ok. 1664 rok, został wykonany techniką oleju na płótnie.. "Dziewczyna z perłą" jest jednym z najwspanialszych obrazów, jakie powstały w złotej erze malarstwa holenderskiego w XVII w.. .Dziewczyna z perłą - film z 2003 roku reżyserii Petera Webbera, będący adaptacją powieści Tracy Chevalier Dziewczyna z perłą .. Aby namalować turban, artysta użył jednego ze swoich ulubionych pigmentów - lazurytu, za który ówcześnie trzeba było słono zapłacić.Dziewczyna z perłą (hol.. Opis produktu.. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: .. Znajduje się obecnie w muzeum Mauritshuis w Hadze; bywa często nazywany Mona Lisą północy lub Holenderską Mona Lisą .. Europa i świat XVI-XVII wiek; I Wojna światowa; Oświecenie (XVIII wiek) Polska i świat w XIX wiekuDziewczyna z perłą - Jan Vermeer..

"Dziewczyna z perłą" jest inna, patrzy prosto na nas.

2012-04-18 18:28:31; W jakiej epoce tworzył Jan Vermeer oraz z czego wykonany jest jego obraz:" Dziewczyna z perłą "?. Kliknij, aby powiększyć Nasza cena: 73,00 zł / 1szt.. Dzieła sztuki uznanych mistrzów reprodukowane w najwyższej muzealnej jakości.. Postać przedstawiona na obrazie, jest równie zagadkowa i fascynująca co w dziele Leonarada Da Vinci.Dziewczyna z perłą została przedstawiona na czarnym tle, widoczna od ramion w górę, bez szczególnych atrybutów.. Opisują okoliczności powstania dzieła, jednak nie są oparte na żadnych źródłach, a jedynie na wyobraźni pisarki.. jednak historia sztuki mówi nam o mniej …Obecnie obraz ten znajduje się w muzeum Maritshuis w Hadze.. Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu.. REPRODUKCJE.. Obraz dostępny tylko na zamówienie.. Kobieta ma na głowie złoto-niebieską chustę związaną w ciekawego ,,kucyka''.Reprodukcja obrazu: "Dziewczyna z perłą "Autor: Jan Vermeer.. Kostium, a właściwie zawinięty na głowie turban, również nie podpowiada nam wiele.. Był to w pewnym sensie jego znak rozpoznawczy.. "Dziewczyna z perłą" jest równocześnie pełna erotycznego napięcia, wyjątkowej zmysłowości oraz delikatności i niewinności.Kup "Dziewczyna z perłą" Jan Vermeer w formie plakatu lub obrazu i zyskaj: możliwość wyboru spośród różnych materiałów i rozmiarów świetnie dopasowane i gotowe ramyObraz "Dziewczyny z perłą", która wyszła spod ręki Jana Vermerr'a to gratka dla osób, które cenią sztukę najwyższych lotów..

Jan Vermeer - Dziewczyna z perłą - Opis i dane produktu.

Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie będący kopią obrazu Jana Vermeera pt. "Dziewczyna z perłą".. 17 letnia Griet (Scarlett Johansson) musi podjąć prace, by pomóc swojej rodzinie.. Nazywany jest także ",,Mona Lisa z północy".Nie znana jest dokładna data powstania dzieła ,ani nie jest wiadome czy obraz powstał na zamówienie.Na wielu obrazach Vermeer pokazał kontekst narracyjny , zaledwie kilka dzieł z jego dorobku(jak i ,, Dziewczyna z perłą" ) pozbawionych jest akcji i wydaje się być portretami.,,Dziewczyna z perłą''- Obraz został namalowany około roku 1664 przez Holenderskiego malarza Jana Vermeera.. Na portrecie, na tle jednolitej czerni została uwieczniona młoda kobieta nieznanej tożsamości.. (dołączone rzepy .Na której stronie jest opis mieszkania rodziny Griet z książki "Dziewczyna z perłą" ?. Opis oryginału: obraz namalowany około 1665 () roku wymiary oryginału: 46,5 × 40 cm medium oryginału: olej na płótnie.. Nr katalogowy: 500.. Ubierając ją w turban, Vermeer dodał jej egzotyki, pozbawił praktycznego wymiaru, jaki mają inne jego dzieła, na przykład "Mleczarka" czy "Kobieta przy oknie".. W okres wojen katolików z protestantami, rozkwitu handlu i wielkich fortun, a przede wszystkim w epokę wielkich malarzy.. Nie jest niczym charakterystycznym dla epoki, w której tworzył artysta.Obecnie obraz znajduje się muzeum Mauritshuis w Hadze..

Kopie obrazów Jana Vermeera do salonu"Dziewczyna z perłą" jest tu chlubnym wyjątkiem.

POKAŻ OBRAZ NA ŚCIANIE.Dziewczyna z perłą nazywana też Mona Lisą Północy lub Dziewczyną w turbanie została namalowana przez holenderskiego malarza przypuszczalnie około 1664 roku.. .Sprzedaj / Kup lokalnie.. Opis fabułyKolor ten dominuje nie tylko na najbardziej znanym obrazie artysty - Dziewczyna z perłą, ale także między innymi na tym zatytułowanym Kobieta w błękitnej sukni (Czytająca list).. Reprodukcja obrazu - " Dziewczyna z perłą" - Jan Vermeera (), najsłynniejszy obraz Vermeera, zwany " Mona Lisa Pólnocy" lub " holenderską Giocondą" Oryginalne wymiary 46,5 x 40 cm, olej na płótnie.Opisy (9) Film "Dziewczyna z perłą" przenosi nas do miasta Delft w XVII wiecznej Holandii.. .JAN VERMEER - DZIEWCZYNA Z PERŁĄ obraz, 40x50 cm; JAN VERMEER - DZIEWCZYNA Z PERŁĄ obraz, 40x50 cm.. Niech obraz stanie się nośnikiem ważnego dla Ciebie przekazu, ukryje wspomnienia i wniesie do domu to COŚ, co w Tobie niebanalne.. Dostępne wymiary reprodukcji: - 40 x 33,8 cm - 60 x 50,7 cm - 90 x 76,0 cm.. Na czarnym tle widnieje kobieca postać, w uszach charakterystyczne dla nazwy perłowe kolczyki.. Kobiety, które malował Vermeer często miały błękitne suknie czy szaty.. Obraz cyfrowy stanowi doskonałą współczesna ozdobę wnętrza.Obraz na płótnie: Dziewczyna z perłą - Jan Vermeer - Uzupełnij Swoje Wnętrze o obraz, który nada mu niepowtarzalny charakter i przekształci go w sferę indywidualnego smaku.. Dekoracja ścienna w postaci reprodukcji malarskiej to wyjątkowa ozdoba.. Mogłaby być postacią z fotografii.. 2010-05-31 21:43:20; Opisz obraz pt."Księżyc" 2011-03-17 13:35:46; Opisz obraz J.Vermeera pt."Sztuka malarska" 2013-01-25 14:01:54Pomoce naukowe dla każdego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt