Opis postaci przykład klasa 4

Pobierz

Mój przyjaciel ma na imię Franek.. Jest zawsze.opis przyrody pojawiają się w nim elementy: opisu miejsca, jeśli opisujesz np. park, lub opisu przedmiotu, jeśli opisujesz np. drzewo zadbaj o wielość przymiotników i "barwność" opisu - przyroda jest kolorowa, musisz to uwzględnić w opisie1.. Zbierz wszystkie potrzebne informacje o postaci.. Rozwinięcie (akapit) Wygląd zewnętrzny: a) wzrost b) kolor oczu c) włosy d) sylwetka Usposobienie: Jaki jest, np. wesoła, mądra, itd Cechy charakteru: Np. uczciwa, ponieważ .. Po przedstawieniu postaci musimy przejść do opisu jej wyglądu zewnętrznego 24.opis zaczynamy od rzeczy bardziej ogólnych, a kończymy na detalach.. 2 pktOpis osoby po angielsku: wstęp.. Narysuj opisywaną postać literacką, wykorzystując podane informacje.. Pomoce Inne pomoce.. Uczeń: szczegółowo przedstawia obiekt opisu, np. opisuje postać; wyodrębnia i nazywa reprezentatywne elementy obiektu; wyraża swój stosunek do przedmiotu opisu pośrednio lub bezpośrednio; logicznie i spójnie wiąże poszczególne części pracy.. Jak napisać dobry opis?. Trudność tego zadania polega na tym, że trzeba się wykazać bogatym zasobem słownictwa i umiejętnością logicznej kompozycji tekstu, aby opis był ładny i przejrzysty.Ćwiczenie 4 PLAN OPISU: Uczniowie plan opisu uzupełniają własnymi wyrazami i związkami frazeologicznymi, pasującymi do opisywanej przez siebie, konkretnej, postaci..

Opis postaci Porządkowanie.

Dbaj o bogate słownictwo.. Rozwinięcie charakterystyki postaci powinno zawierać opis nie tylko cech zewnętrznych, ale i szeroko rozumianych cech wewnętrznych.Kryteria oceny opisu postaci literackiej i rzeczywistej [klasy IV - VI] Numer kryterium Kryteria Liczba punktów I Obecność podstawowych elementów: 1. przedstawienie postaci 2. opis wyglądu zewnętrznego 3. nazwanie cech 4. uzasadnienie podanych cech .Charakterystyka postaci jest formą, która może sprawiać pewne trudności.. Wiedza i ćwiczenia związane z opisem.. Negatywna cecha Przykład .Opis postaci, przedmiotu, krajobrazu 3 pkt.. Czy Ci się podoba pod pewnymi względami, czy Ci się nie podoba i dlaczego.. Wskazówki: 1.. Wstęp .. Krótkie streszczenie: na samym początku znajdziesz kilka podstawowych informacji o opisie: co to właściwie jest, jakie ten gatunek ma cechy, po co potrzebna jest umiejętność opisywania, jakie ten gatunek pełni funkcje w tekście i jakie mamy rodzaje opisów.1) Sprawdź w dowolnym słowniku terminów literackich definicje następujących pojęć: "opis" i "charakterystyka postaci".. Dokonaj własnej oceny bohatera 6.. Znamy się od podstawówki.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie .. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski charakterystyka Opis postaci Frazeologizmy.. Szkoła podstawowa klasy 4-8..

Jak napisać opis postaci?

Wstęp (akapit) Przedstawienie postaci: a) Jakiej to powieści bohater b) Wiek c) W jakiej jest sytuacji rodzinnej.. Pobierz.. Cele operacyjne: a) Wiedza Ucze ń: [1W] zna wyznaczniki gatunkowe opisu postaci, [2W] przypomina, czym s ą wyrazy bliskoznaczne.. Postaraj .Opis wyglądu zewnętrznego, tak zwana charakterystyka zewnętrzna, powinien także uwzględniać cechy wyróżniające opisywaną postać, na przykład sposób poruszania się, mimikę czy styl ubierania się.. Przykład - opis sławnej osobyCELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Następnie sporządź krótką notatkę z rozmowy, zapisując w punktach uzyskane informacje.Klasa 6 liczy sobie 23 uczniów 17 dziewcząt i 6 chłopców.. Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.Temat: Willy Wonka - opis postaci.. 2. wygląd zewnętrzny 3. sposób bycia i zachowanie 4, zainteresowania uzdolnienia 5. cechy charakteru 6. ocena postaci.. Wynika to z faktu, że często trudno jest opisać kogoś tak, by opis był żywy i ciekawy.. 2) Przeprowadź wywiad z kimś, kto w pewien sposób ci imponuje (może to być członek rodziny, przyjaciel itd.).. Szkoła podstawowa klasy 4-8 .IPv4 (ang. Internet Protocol version 4) - czwarta wersja protokołu komunikacyjnego IP przeznaczonego dla Internetu.Identyfikacja hostów w IPv4 opiera się na adresach IP.Dane przesyłane są w postaci standardowych datagramów.Wykorzystanie IPv4 jest możliwe niezależnie od technologii łączącej urządzenia sieciowe - sieć telefoniczna, kablowa, radiowa itp.4..

Inaczej: Twoja ocena postaci.

- praca indywidualna.. Czy zgadzasz się z jej poglądami i odpowiadają Ci jej cechy charakteru, czy chciałbyś ją naśladować, czy wręcz przeciwnie, czy wzbudza sympatię.OPIS POSTACI - PrzykładKasia jest moją najlepszą koleżanką itak jak ja, ma13 lat.. Mieszka niedaleko i często go odwiedzam.. przykłady zachowań lub sytuacji obrazujących cechy postaci, Zakończenie: 5.. 1.Przedstaw postać-imię,rodzine,wiek ,czy jest uczennicą np 5 klasy czy już pracuje,charakter 2.Wygląd postaci-kolor włosów i ich długość, kolor oczu ich kształt i wielkość, nos jego kształt i wielkość, sylwet np. tęga, chuda itp, ubranie i jakie zrobiła na nas wrażenieOpis może dotyczyć postaci fikcyjnej lub realnej.. b) Umiej ętno ści CZYTANIE: Ucze ń czyta:Opis - jak napisać?. Uwaga!Opis przyjaciela.. opis charakteru/zachowania powinien zostać podparty przykładami.. Słówka i zwroty przydatne przy opisie osoby znajdziecie - tutaj.. Jest w moim wieku i chodzi ze mną do klasy.. Jak mogłaby się skoczyć .. tym fragmencie powinieneś wyrazić swój stosunek do przedstawionej postaci.. Zwróć uwagę na różnicę między nimi.. Opis postaci ma budowę trójdzielną (wstęp, rozwinięcie i zakończenie), a każda z jego części ma określony cel..

Plan pogłębionego opisu postaci: 1.

wg Krakowska.. Średnia ocen końcowych w klasie w roku szkolnym 2014/2015 wynosi: 4,58.. Uporządkuj zgromadzone informacje.. Średnia frekwencja klasy wynosi …Drogi Użytkowniku, wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć!. Materiał okołocyklowy .. Na jego twarzy widać kilka piegów.. Opisz postać Willy'ego Wonki, wykorzystując słowa i wyrażenia z ramki.. Ćwiczenie 5 OPIS PRZYJACIELA Na podstawie przygotowanego planu uczniowie piszą opis swojego przyjaciela, swojej przyjaciółki.. - praca indywidualna.g.. Zainteresowanie, zdolność, itd Opisy muszą być bogate w cytaty, porównania .ogólny schemat charakterystki postaci: 1. przedstawienie postaci ( jak się nazywa, kim jest, skąd pochodzi itd.). Ma on ciemne, krótkie włosy i niebieskie oczy.. opis postaci można zacząć ambitnie np. od trafnego ciekawego cytatu :)Opis postaci.. Ćwiczenie 1 - opis; Ćwiczenie 2 - opisScenariusz lekcji dla klasy IV (jedna godzina lekcyjna) Temat: Ka żdy człowiek jest inny - opisujemy postacie 1.. Wiele osób wpada w pułapkę suchego wyliczania przymiotników - to nie jest właściwa droga.opis postaci Jedną z umiejętności, jakie nabywamy na lekcji polskiego, jest redagowanie opisu wyglądu postaci.. Klasa 2 .Pogłębiony opis postaci to dłuższa forma wypowiedzi, której celem jest prezentacja postaci, jej wyglądu oraz cech.. Dokonaj podsumowania ogólnego, ukazując ogólne wartości reprezentowane przez postać (co nam daje poznanie losów bohatera - może być dla nas przykładem, przestrogą).. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Możemy opisać siebie, a także inną osobę - na przykład możemy opisać przyjaciela.Opisując osobę po angielsku będziemy brać pod uwagę wygląd zewnętrzny (external appearance), kształt twarzy (face shape), kolor oczu (eye color), cechy charakterystyczne (distinctive features .Tworzenie opisów • Karty pracy • pliki użytkownika polecam88 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • kpu 10 7.pdf, cdl brzechwa sowa 2.pdf OPIS POSTACI - Co dalej?. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Zakończenie, czyli napisz co sądzisz o postaci.. Plansza edukacyjna.. Opis osoby po angielsku to podstawa przy nauce języka angielskiego.. Od zwykłego opisu różni się tym, że duży nacisk kładzie na cechy charakteru bohatera oraz ich uzasadnienie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt