Podkreśl w wypowiedzeniach przydawki zapisz obok pytania na które odpowiadają

Pobierz

-maslo smietankowe.. Popatrz na poniższą planszę i przepisz do zeszytu: co to są główne części zdania i na jakie pytania odpowiadają.. pięć kwiatów czego?. Zwróć uwagę na równoważnik zdania i wykonaj w zeszycie ćw.. Autorzy: Joanna Kuchta, Katarzyna Łęk.. mój rower ile?. Środa, 03.06.. Wiele słyszałem o nowej grze komputerowejPodkreśl wyrazy nazywające cechy.. Wspominam dni które mineły.. jakie?. a) W pogodny wieczór cała nasza rodzinka wybrała sie na długi spacer.. 2011-12-30 16:20:05; Przekształc każde z podanych zdań pojedyńczych na zdania złożone podrzędne: 2011-03-14 17:46:41Obok wpisz pytania, na jakie odpowiadają te zdania.. - Zaimek przymiotny Odpowiada na pytanie jaki?. Podkreśl przydawki i napisz, jaką częścią mowy - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. Wymień nazwy skał powstałych na terenie Polski w paleozoiku.. Nowa .Podkreśl przydawki w poniższych zdaniach pod każdą z nich zapisz pytanie na które odpowiada oraz określ część mowy którą jest wyrażona.. Przypomnienie i uzupełnienie wiadomości Zapisz pytania, na które odpowiadają wyróżnione słowa.. Ala i Ola chodzą do szkoły.. jakie.. Następnie przekształć zdania pojedyncze w złożone z podrzędnym dopełnieniowym.. Napisz do mnie!Podkreśl dopełnienie, podmioty, okoliczniki i przydawki.. ten chłopiec czyj?. • Ania myje ręce mydłem.. Zastępuje przymiotnik.. Obok zapisz pytanie, na jakie odpowiada i nazwę przypadka; Trener naszej drużyny przedstawił nam swojego nowego zawodnika.Przydawka to część zdania określająca rzeczownik: - może być wyrażona przymiotnikiem, liczebnikiem, rzeczownikiem lub wyrazem przyimkowym; - odpowiada na pytania: jaki?.

zapisz obok pytania, na które odpowiadają .

Wskazuje na właściwości wyrazu, który określa, odpowiadając na pytania: jaki?, czyj?, który?, ile?. Polonistka szczególnie zainteresowana historią języka polskiego i gramatyką.. wzór: Pomóż słabszemu.. Niedaleko pada jabłko od jabłoni.. Podkreśl je, a następnie zapisz pytania, źródło:na które odpowiadają te wyrazy (Nowa Era).. Zapisz pytania, na które odpowiadają wyróżnione przez Ciebie wyrazy.. Marian dokładnie przyglądał się zbiorom kolegi.. (np. z czego dany przedmiot jest zrobiony).Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. b) Mój brat z niechęcią poszedł do sklepu po zakupy.. "Niechaj każdy uczeń zapamięta tyle, że przydawka odpowiada na pytania.. Obok wpisz pytania, na jakie odpowiadają te zdania.. ,rzeczowników w mianowniku Kot śpi na szafie.. światło lampy z czego?. Podkreśl w zdaniach podmioty i orzeczenia.. Podpowiedź: będzie Ci łatwiej, jeśli najpierw znajdziesz orzeczenie w każdym zdaniu.Podkreśl dopełnienia i dopisz pytania, na które odpowiadają.. d) Od wielu lat nie sprzątano na strychu.. W zbiorniku ubywało gazu.. pytanie o orzeczenie.. Question from @Katty2005 - Liceum/Technikum - PolskiW zdaniu pełni funkcję równoważnika rzeczownika.. Profesor zapowiedział egzamin z logiki.. Ludzie od kilku stuleci uprawiają drzewa oliwne..

Zapisz nad nimi pytania, na które odpowiadają.

Moi koledzy zaprojektowali własną grę komputerową.. jaki?, który?, czyj?, ile?Autor rozwiązania.. [kiedy?]. Pies był taki , że gryzł znajomych.Rok wydania: 2020.. 4.2 Podkreśl w tekście przysłówki.. -galaretka truskawkowa.. Nowe Słowa na start!. -kasza manna-0,5.. pytanie o podmiot.. Odpowiedz, jaką częścią zdania jest każdy z liczebników.. , • Wysłałam już Zosi informacje o wycieczce.. czyj?. , • Wczoraj kupiłem mojemu psu nową zabawkę.. ładny płaszcz który?. Kobieta z dzieckiem wsiadła do autobusu.. , • Magda namalowała obrazek farbami akwarelowymi.. 2015-03-17 18:11:14; Podkreśl w podanych zdaniach związki liczebnika z rzeczownikiem.. W ten sposób określisz związki składniowe .DUŻO PKT !. - Zaimek liczebny Odpowiada na pytanie ile?. Wiele gatunków oliwek pochodzi z południowej Europy i Azji.. Lubię powieści przygodowe, ponieważ odrywają mnie od szarej rzeczywistości.Podkreśl zdania podrzędne i wpisz pytania na jakie odpowiadają te zdania.. Inne książki z tej serii.. Poszła do kina z koleżanką.. Question from @Kamiljankowskioya78a - Gimnazjum - Polski4-5.05.2020 r. Temat: Główne części zdania - podmiot i orzeczenie Przypomnienie Zdanie to uporządkowana grupa wyrazów, która zawiera zrozumiałą informację..

Podkreśl je, a następnie zapisz pytania, na które odpowiadają te wyrazy.

2020 r. Temat: W przyjaźni ze światem - L. Staff " Ogród przedziwny".. 2 dni temu.. Wykonaj zadania " Na tropie muz" od 1 do 9, str.272- 273. obok zapisz pytanie, na jakie odpowiadaja.. Marysia pawi się i chodzi do kina.. 1b.3 W każdym z podanych zdań występują dwa dopełnienia.. 2020-04 .Z podanych zdań wypisz przydawki wraz z wyrazami, które określają.. oraz z czego?. W wolnych chwilach przemierza urokliwe szlaki tatrzańskie.. Zerowy W .podkresl wyrazy nazywajace cechy.. Zgłoś nadużycie.Przedstaw zdania za pomocą wykresów, które pokazują zależności między wyrazami.. -makaron czterojajeczny.. Janek bawi się , więc jest wypoczęty.. która?. Zilustruj zdania wykresami według wzoru.. Wzór : Gdy ostatnio byłem w bibliotece szkolnej, poprosiłem o powieść " Winnetou ".. Podkreśl dopełnienie, podmioty, okoliczniki i przydawki.. 7.W podanych wypowiedzeniach podkreśl linią falistą zdania podrzędne.. Podziękuj .. Obok zapisz pytanie, na jakie odpowiada i nazwę przypadka; Trener naszej drużyny przedstawił nam swojego nowego zawodnika.. 2012-01-08 16:55:29; W podanych zdaniach podkreśl przydawki.. a. Pomóż słabszemu koledze.. pytanie o podmiot.. pytanie o orzeczenie.. Zawsze zaczy-namy je pisać wielką literą, na końcu stawiamy kropkę (wykrzyknik lub znak zapytania).. -koncentrat pomidorowy w puszce.. z czego?. Zrób dziś, co masz zrobić jutro..

Obok zapisz pytania, na jakie odpowiadają.

2.Karta pracy - kl. V Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu 3.. Nowe Słowa na start!. Jeżeli uzbroje się w cierpliwość , zapanuje równowage psychiczną.. Lista zakupów:-Chleb razowy - Kiszona kapusta-25 dag - Masło śmietankowe - Koncentrat pomidorowy w puszce - Galaretka truskawkowa - Mleko granulowane Za pierwszą najlepszą odpowiedź dam +5 To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćPodkreśl w zdaniach podmioty.. .Na jakie pytania odpowiada?. czyja?. który?. Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Podkreśl w wypowiedziach przydawki .. Ćwiczenie 2 Przekształć zdania tak, aby każdy podmiot pełnił funkcję dopełnienia.Podkreśl przydawki w poniższych zdaniach pod każdą z nich zapisz pytanie na które odpowiada oraz określa część mowy którą jest wyrażona.. Miłośniczka kultury podhalańskiej.. Może pełnić w zdaniu funkcję przydawki.. Przykłady: jaki?. Oliwę z oliwek uzyskujemy w wyniku tłoczenia dojrzałych owoców.1.. który z .Napisz żartobliwy przepis na wiersz.. Nauczyciel.. płaszcz ze .pomooooooooooocy :) Podkreśl w zdaniach podmioty.Zapisz obok zdań pytania,na które odpowiadają wyróżnione przez Ciebie części zdania:1.Mieszkańcy tego miasteczka kochali psy.2.Lassie nie jest na sprzedaż.3.Psa nie było przed szkołą!4.Nie wystarczy nam pieniędzy.5.Deszcz i błoto zmieniły jej sierść w pozlepiane kudły.A po za tym zaprosiłby mnie ktoś do znajomych Za szybkie .W podanych zdaniach podkreśl dopełnienia wraz z wyrazami określającymi.. Zapisz temat lekcji: Wypowiedzenie i jego części - podmiot i orzeczenie (str. 208 -211 w podręczniku) 2.. Moja notatka Podręcznik, s. 173-174 1 Co za dużo, to niezdrowo.. które?. c) Interesującym bohaterem tego głośnego wywiadu był znany publiczności pisarz.. czego?. b. Rozmawialiśmy o ciekawym programie.. 1 Przeczytaj uważnie tekst wiersza L. Staffa pt. " Ogród przedziwny", podręcznik do literatury, str. 268.. Przydawka to inaczej część zdania opisująca właściwości osób, przedmiotów lub zjawisk nazwanych w zdaniu przez rzeczownik lub zaimek rzeczowny.. Przysłówek.. Nauczyciel uważnie przyglądał się uczniowi.. Produkujemy pyszne pączki z…U mnie w szkole zawsze uczymy się wierszyka, dzięki któremu łatwiej zapamiętać , wystarczy, że 3 razy go przeczytasz ;d.. Podobnie jak rzeczownik, który zastępuje, zaimek rzeczowny może pełnić rolę podmiotu lub dopełnienia.. Zapisz obok zdań pytania, na które odpowiadają wyróżnione przez Ciebie części zdania:Mieszkańcy tego miasteczka kochali psy.Lassie nie jest na sprzedaż.Psa nie było przed szkołą!Nie wystarczy nam pieniędzy.Deszcz i błoto zmieniły jej sierść w pozlepiane kudły.Najlepsza odpowiedź gwarantowana!. 2012-03-23 15:58:12; W podanych zdaniach podkreśl podmiot i orzeczenie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt