Charakterystyka stasia tarkowskiego karta pracy

Pobierz

5.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Jest wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Inni bohaterowie 4.9.. Od urodzenia mieszkał w Port-Saidzie, gdzie stary Tarkowski nadzorował budowę Kanału Sueskiego.Staś Tarkowski - baza potrzebna do redagowania charakterystyki: W klasie VI a wyglądało to w ten sposób: W VI b skorzystałam ze stworzonej przeze mnie karty pracy: Rzecz jasna na kolejnej lekcji uczniowie redagowali charakterystykę Stasia.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie.. Przypomnienie sytuacji, w których dzieci nie musiały wędrować pieszo.. Określenie cech charakteru Stasia - praca w grupach - każda z grup otrzymuje kartę pracy z wydarzeniami z życia Stasia i określa, jakie cechy charakteru i umiejętności chłopca się wtedy ujawniły.. Stasia charakteryzuje się dobrą kondycją fizyczną jeździ konno, pływa.portu używanych przez dzieci (zadanie 1. z karty pracy nr 2 "Dziwna podróż").. Wygląd.. Informacje znajdziesz na początku 1. rozdziału powieści.. Na początku utworu ma czternaście lat.. Urodził się w Port Saidzie.. Na tle swoich rówieśników wyróżniał się zarówno zręcznością i siłą, jak .TEMAT : Wspólne redagowanie charakterystyki Stasia Tarkowskiego - bohatera powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".. Urodził się i wychował w port Saidzie, nad Kanałem.Plik Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.doc na koncie użytkownika alicja2106 • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 3 sty 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Stanisław Tarkowski - postać fikcyjna, główny bohater powieści W pustyni i w puszczy (1911) Henryka Sienkiewicza..

Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy 4.6.

Jego matka, Francuzka, zmarła podczas narodzin chłopca.. Charakterystyka Stasia Tarkowskiego 4.7.. Matka chłopca pochodziła z Francji i zmarła przy jego narodzinach.. Cieszy się żelaznym zdrowiem.Konspekt zajęć, Stanisław Tarkowski .. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Bohater powieści był 14-letnim chłopcem, synem polskiego inżyniera zatrudnionego przy budowie i konserwacji Kanału Sueskiego.Jego matka zmarła przy porodzie.. Burza piaskowa - opis przygody 4.13.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza.. Stanisław Tarkowski urodził się w Port-Saidzie i miał czternaście lat.Matka jego była Francuską a, ojciec Polakiem.Staś był bardzo wysokim chłopcem co wyróżniało go wśród rówieśników.Był bardzo wesoły.. Ekranizacje W pustyni i w puszczy 4.11.. Staś miał czternaście lat.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Gdy go poznajemy kończył czternasty rok.. Jednak prawdziwą odwagą i niezłomnością wykazał się podczas audiencji u Mahdiego.. Był synem inżyniera Tarkowskiego, a matka jego była Francuzką, lecz zmarła przy porodzie.. Jednak już wcześniej wyróżniał się swoim wyglądem i sprawnością spośród rówieśników: (…) Staś wyższy był i silniejszy, niż bywają chłopcy w jego wieku, a dość mu było spojrzeć w oczy, by odgadnąć, że w razie .Staś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy"..

Temat: "W pustyni i w puszczy" - charakterystyka postaci Stasia Tarkowskiego.

Afryka w powieści W pustyni i w puszczy 4.12. zarozumiały Czy zmienił się podczas podróży?Temat: Sta ś Tarkowski - rycerz bez skazy.. Cele lekcji: Ucze ń: − zna tre ść lektury, − wie jakie s ą podstawowe zasady tworzenia charakterystyki, − ucze ń potrafi wyrazi ć własn ą opini ę na temat Stasia, − potrafi odnale źć w tek ście informacje dotycz ące głównego bohatera, − nazywa cechy charakteru,Przydatność 85% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Jak wygląda?. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Tło historyczne W pustyni i w puszczy 4.10.. 4 Wycieczka śladami Stasia i Nel Czynności uczniów pracujących w czterech grupach 1.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Posted on 4 lutego 2014 by admin Staś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów powieści przygodowej pt."W pustyni i w puszczy".Urodził się i wychował w Port-Saidzie.Opiekował się nim ojciec-Polak.Matka-Francuska zmarła przy porodzie.4.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Stasia poznajemy w książce jako czternastoletniego chłopca o jasnych włosach i niebieskich oczach..

Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.Staś Tarkowski - charakterystyka.

Wstęp: ogólne przedstawienie bohatera Polak, syn inżyniera, 14 lat, przyjaciel Nel.. W chwili, gdy zaczyna się akcja powieści "W pustyni i w puszczy", Staś kończy czternasty rok życia.. Napisz charakterystykę Stasia Tarkowskiego według podanego niżej wzoru.. Nazywany był także "dzieckiem pustyni".Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Staś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie.. Opis wyglądu bohatera.. Świetnie pływa, strzela, jeździ konno.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Jest wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Poznajemy go, gdy ma czternaście lat.. Bardzo dobrze pływał, jeździł konno, świetnie strzelał, władał wieloma językami (polski, arabski, francuski, angielski, ki - swahili), znał się na geografiiCharakterystyka Stasia Tarkowskiego Plan charakterystyki 1.. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Świetnie pływa, strzela, jeździ konno.Stasia był on zawsze wzorem patrioty i prawdziwego mężczyzny.. Jest synem inżyniera pracującego w zarządzie Kompanii Kanału Sueskiego, Władysława Tarkowskiego.. Był synem inżyniera Tarkowskiego, a matka jego była Francuzką, lecz zmarła przy porodzie.. Wychowaniem Stasia zajmował się ojciec i opiekunki..

Odczytanie wiadomości i rozwiązanie zadania 2. z karty pracy nr 2 "Dziwna podróż".

Spotkanie z lwem .Akcja lektura - charakterystyka Stasia Tarkowskiego ( "W pustyni i w puszczy" ) .. Przed omawianiem plakatów, rozdałam młodzieży karty pracy Moniki z Motyli w dzienniku, aby uczniowie uzupełniali podczas odczytywania informacji ze schematu.. Kim jest bohater?. W chwili, gdy zaczyna się akcja powieści "W pustyni i w puszczy", Staś kończy czternasty rok życia.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie.. Wysoki, silny (wyższy i silniejszy od swoich rówieśników) Umiejętności.. Jego matka zmarła przy porodzie dlatego wychowuje go ojciec - inżynier Władysław Tarkowski.. Nie wyparł się swej chrześcijańskiej wiary i nie przyjął za swoje .Staś Tarkowski był wysokim i zbudowanym chłopcem.Bardzo dobrze jeździł konno, pływał najlepiej w Port-Saidzie i bardzo dobrze strzelał.Kolor oczu miał niebieski, i włosy jasnybląd Staś cieszył się bardzo dobrym zdrowiem, dlatego, że często przebywał na świeżym powietrzu, czego nie zabraniał mu ojciec.Często chodził z Nel i opowiadał jej o wszystkim, czego nie wiedziała.4.5.. CELE LEKCJI: Poziom wiadomości: Uczeń: - zna treść lektury, - zna podstawowe zasady redagowania charakterystyki, Poziom umiejętności: Uczeń: - odszukuje w tekście informacje dotyczące głównego .. Cele: Uczeń: wie, czym jest charakterystyka postaci, zna treść lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza, potrafi dokonać oceny postępowania bohaterów,(3/3) Charakterystyka Stasia Tarkowskiego, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyPrzydatność 85% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Możesz wykorzystać własne słownictwo.. poleca 78 %.. Poddał się biernie losowi.. Rozwinięcie:Staś Tarkowski to bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i puszczy".. Wywodzi się z rodziny, w której ojciec z pochodzenia jest Polakiem a matka Francuzką.. Ćwiczenie przygotowujące do pisania charakterystyki - dopisanie przymiotników do rzeczowników i odwrotnie 5.. Nazywany był także "dzieckiem pustyni".Staś Tarkowski, chłopiec, 14 lat, Polak, urodzony w Port - Saidzie, syn inżyniera.. Informacje znajdziesz na początku 1. rozdziału powieści.. Bohater powieści był dobrze zbudowany, wyższy niż rówieśnicy, silny i wysportowany.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Język polski.Staś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.Staś Tarkowski to bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i puszczy".. Losy Kalego - rzecz o tolerancji i równouprawnieniuStaś Tarkowski to 14-letni chłopiec, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy".. Ogólne informacje nt. Stasia i jego rodziny.. Pamiętaj o starannym zapisie i akapitach, unikaj błędów.. Charakterystyka Nel Rawlison 4.8.. W pewnym momencie, widząc w Omdurmanie głowę generała Gordona wbitą na pal, stracił wiarę w ratunek i uwolnienie.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt