Prezentacja igrzyska olimpijskie

Pobierz

Wokół sanktuarium powstawały obiekty sportowe: • stadion na 20 tys. widzów • hipodrom • gimnazjon z palestrą • Łaźnie Hymn - oficjalnie od 1958 roku jest to utwór muzyczny zatytułowany "HymnCo to są igrzyska olimpijskie Igrzyska olimpijskie - to najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 4 lata (na przemian letnie i zimowe igrzyska w odstępie dwuletnim) w różnych krajach, pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.Igrzyska olimpijskie: Zawody ogólnoświatowe które w starożytności były organizowane ku czci bogów.. Ankieta.. Henryk Walezy .ppt.. Bardzo ciekawy zapis liczb stworzyło plemię Majów, które zamieszkiwało południowo-wschodnią część Meksyku, Gwatemalę i część Hondurasu.. Ścigano się również na dystansie średnim 2 stadionów, i długim 20-24 okrążeń.IGRZYSKA OLIMPIJSKIE.ppt.. Na różnych kontynentach: w Europie, w Azji, Afryce i Ameryce rozwijała się znajomość arytmetyki.. Rozgrywano je na dystansie jednego stadionu (192,8 m), czyli okrążenia bieżni olimpijskiego stadionu.. baazylia / dla dzieci / Prezentacje / IGRZYSKA OLIMPIJSKIE.ppt.. Matematyka Indian Autorzy: Patrycja Sidelnik Katarzyna Dudek.. Po raz pierwszy została wyeksponowana publicznie w amfiteatrze Uniwersytetu w Paryżu w 1914, podczas uroczystości z okazji 20-lecia podjęcia decyzji o wznowieniu igrzysk olimpijskich.Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004, Ateny Athena i Phevos -brat i siostra, nawiązujący do antycznych greckich bogów Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008, Pekin The Fuwa-ryba, panda wielka, Ogień Olimpijski, antylopa tybetańska, jaskółka Han Meilin -reprezentują pięć kół olimpijskich i praktykę feng shui.IGRZYSKA OLIMPIJSKIE (PREZENTACJA) - YouTube.Pierwsze Igrzyska Olimpijskie odbyły się w VIII wieku przed naszą erą w Olimpii (Grecja)..

Dyscypliny olimpijskie.

Starożytne tradycje igrzysk olimpijskich.. 1500 lat później przywrócono tradycję Igrzysk.W Olimpii znajdowało się wiele budynków służących obrzędom religijnym lub administracji.. Międzynarodowy Komitet Olimpijski powierzył miastu prawo organizacji imprezy podczas posiedzenia w Atenach 18 maja 1978 roku.Nowożytne, letnie igrzyska olimpijskie, odbywają się od 1896 roku (Ateny), a zimowe od 1924 roku (Chamonix).. Praca wykonana pod kierunkiem nauczycieli: wychowania fizycznego Dominiki Leniart.. Pierwsze udokumentowane igrzyska odbyły się 776 r p.n.e. na Olimpie.Zimowe Igrzyska Olimpijskie .. Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.na xxiii zimowe igrzyska olimpijskie pyeongchang 2018 ("WYTYCZNE PKOl") Każdy Członek Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej PyeongChang 2018 ("Członek Reprezentacji Dzisiaj pełnią funkcję rozrywkową.. Starożytne Chiny .ppt.. Przywrócono je dopiero w 1896 roku n.e.. Po raz pierwszy w historii Igrzyska przełożono.. Klasyfikacja wyników na przestrzeni lat.. Nowożytne igrzyska olimpijskie, nawiązują do tradycji starożytnych igrzysk greckich.. 0.0 / 5 (0 głosów) Prezentacja dla dzieci klas I-III.. Organizowane były na zakończenie upływającej olimpiady, czyli czteroletniego okresu, jaki minął .HISTORIA IGRZYSK OLIMPIJSKICH ZAJĘCIA TEORETYCZNE Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO dr Beata Rogo Pierwsze igrzyska olimpijskie odbyły się w Olimpii na Peloponezie w 776 r. p.n.e. • Organizowano je co 4 lata i trwały 5 dni • Pomiędzy tymi wielkimi imprezami rozgrywano też inne igrzyska sportowe- agony, ale nie na taką skalęPrezentacja: Zimowe Igrzyska Olimpijskie - edukator.pl..

Historia flagi olimpijskiej.

Pobierz.. Anna Jagiellonka-prezentacja .pptx.Treść prezentacji.. Odbywają się co 4 lata.. W IV w. naszej ery wszystkie pogańskie wydarzenia zostały zakazane przez Cesarza Teodozjusza I (w tym .. W roku 393 zostały zakazane przez cesarza Teodozjusza I Wielkiego, gdyż uznał je za przejaw kultu bogów pogańskich.. Szukaj w tej witrynie.. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.. informatyki Krzysztofa Dzierbickiego.Zimowe Igrzyska Olimpijskie.. Od 1994 r. zimowe igrzyska odbywają się 2 lata po igrzyskach letnich W 2020 r. igrzyska w Tokio uniemożliwił koronawirus.. Przez większość sportowców, Igrzyska Olimpijskie są traktowane, jako najważniejsze zawody sportowe, a złoty medal olimpijski, jako najcenniejsze trofeum.Krótka historia igrzysk Pierwsze starożytne igrzyska olimpijskie odbyły się w 776 roku p.n.e.. Tradycje i ciekawe fakty o Igrzyskach Olimpijskich.. greckim agony) były nierozerwalnie związane z druga częścią uroczystości - składaniem ofiar religijnych Zeusowi i innym bogom greckim.. Prezentacja programu PowerPoint.. XIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie - zawody sportowe, które odbywały się od 8 do 19 lutego 1984 roku w Sarajewie w Jugosławii (obecnie stolicy Bośni i Hercegowiny).. Igrzyska starożytne a współczesne - porównanie.. W starożytności trwały 5 dni.. igrzyska .. Prezentacja na historię .ppt..

Igrzyska zimowe.Igrzyska olimpijskie .ppt.

Organizowano jest co cztery lata, przez dwanaście wieków.. 3.Obecnie Igrzyska Olimpijskie to najważniejsze zawody sportowe.. Igrzyska- Światowa duma.. Anna Jagiellonka .pptx.. Powinny się odbyć w 2021 r.BIEGI Krótkodystansowe były najważniejszą dyscypliną igrzysk każdą olimpiadę nazywano później imieniem zawodnika, który w nich zwyciężył.. Igrzyska Olimpijskie.. Zimowe Igrzyska Olimpijskie.. Mapa witryny.. Powstania-Święto Niepodległości .ppt.. Odbywają się co 4 lata.. Odtąd nie odbyły się tylko trzy razy: w 1916 roku z powodu I wojnyPrezentacja programu PowerPoint..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt