Do każdego z podanych wyrazów dopisz jego lepszą

Pobierz

walc muzyka kroki1.Do każdego z podanych wyrazów dopisz rzeczowniki należący do tej samej rodziny.Dopisz możliwie dużo wyrazów bliskoznaczynych do każdego z podanych słów : hałastra-włóczęga-hołota-bogactwo-uczta- Z góry dziękuje dam naj .. za wszystko Zgłoś nadużycie.. d) zbiór.. Zapisz go.. Oglądasz stare wydanie książki.. b)poszwa,prześcieradło.. b)nieść.. - element, za pomocą którego został utworzony wyraz pochodny i którym różni się on od wyrazu podstawowego.. starzy, wzorzysty, pierzasty, skórzana, zachmurzone, parzysta, zwichrzone, futrzaneKtóre z podanych wypowiedzeń to zdania pojedyncze nierozwinięte, a które - rozwi-nięte?. wyrazy o znaczeniu ogólniejszym.. Zaznacz kolorem ch.. )Uzupełnij tabelę.. dwa wyrazy o znaczeniu bardziej szczegółowym: a)śiewać.. 1.wywiad,reportaż,recenzja,sprawozdanie 2.malarz,poeta,rzeźbiarz,aktor 3.balet,sztuka,kabaret,pantomima 4.kościół,meczet,synagoga,cerkwiaOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Ó piszemy: gdy wymienia się na, na przykład: ; w zakończeniach, na przykład: ; w wyrazach, których pisownię trzeba zapamiętać, na przykład:.. Wartość Bohater Przykład sytuacji z lektury obowiązkowej ofiarność wierność Zadanie 15.. Przykład: palić za/palić zapal/ny przemilczenie kupiec dorosły senność sernik Do wymienionych wyrazów dopisz wyrazy pochodne o wskazanych obocznościach w temacie.Dopisz takie epitety do rzeczowników, by powstały frazeologizmy..

W każdej z podanych grup wyrazów podkreśl przymiotniki.

Do każdej z podanych wartości dopisz bohatera z lektury obowiązkowej (innego bohatera dla każdej wartości) i przykład sytuacji, w której ten bohater wykazał się daną wartością.. Dopisz do podanych słów wyrazy różniące się od nich tylko miękkością jednej z głosek.. Połącz pojęcie z definicją.. Przykład: pióro, bo .do każdego wyrazu dopisz wyrazy podstawowy, oddziel formant od podstawy słowotwórczej, nazwij ten formant.. B. - wyraz, który ma znaczenie słowotwórcze i który możemy odnieść do .J-jj Do podanych wyrazów dopisz w odpowiednie miejsca wyrazy podstawowe i pochod­ ne.. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę główną serwisu odrabiamy.pl.Do podanych wyrazów dopisz?. Poniżej znajduje się pięć przymiotników.Zadanie I (5 pkt) Do każdego z wyrazów dobierz jeden (z czterech podanych), który najlepiej oddaje jego znaczenie (synonim).. W każdym wyrazie pochodnym oddziel temat słowotwórczy od formantu.. Skorzystaj z rysunkowych podpowiedzi.. buty - naczynie - rodzina - uroczystość - DAM NAJ:-).. d) podstawa słowotwórcza.. W każdym wyrazie pochodnym oddziel temat słowotwórczy od formantu.. Zakreśl prawidłową odpowiedź 1. konwencja a) umowa b) spotkanie c) krytyka d) zbiór 2. wytworny a) dziwny b) wrażliwy c) elegancki d) drogi 3. urzekać a) zachwycać b) dziwić c) denerwować d) opowiadać 4. konceptDo każdego z podanych wyrazów dopisz po trzy słowa o bogatszej treści..

2 Do słów wyjaśniających pisownię dopisz wyrazy z ó.

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Do podanych wyrazów dopisz w odpowiednie miejsca wyrazy podstawowe i pochod - ne.. rozbrat - .. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Do każdego z podanych wyrazów dopisz słowo, w którego pisowni występuje rz wymienne rycerski- łyżwiarka- para- fryzjer- jezioro monter- nurek- bibliotekarka- Plis piszcie zrozumiale poniżej.. Popatrz na wzór.. b) wyraz podzielny słowotwórczo.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.Zadanie: do każdego wyrazu dopisz po dwa określenia szukać Rozwiązanie:szukać gt cierpliwie, wytrwale, długo, nerwowo drzewo gt wysokie, liściaste, iglaste, rozłożyste rosnąć gt szybko, gwałtownie, niespiesznie, harmonijnie światło gt słoneczne, jasne, pulsujące, dzienneWskaż w każdej grupie wyraz, który nie pasuje do pozostałych.. … upór … zapał … okulary … zdrowie … owca … niebo … wzrok … apetyt b) Do podanych epitetów dopisz ….. Do Podanych rzeczowników dopisz ich wyrazy bilskoznaczne ,które pozwolą uniknąć powtórzeń w opisie danego przedmiotu.TEST ze słowotwórstwa.. Zapisz wyrazy, które kojarzą Ci się z podanymi grupami słów i zawierają co najmniej jedną głoskę miękką..

Od podanych wyrażeń przyimkowych utwórz rzeczowniki.

a)panna,staruszka,dama.. te słowa:prawdopodobnego,może,było,mogła,masz,znam,jestem,widziałam.smutny obowiązek, ukryty wróg, tańczę walca, bardzo szczery, białe noce, list żelazny, idę ochoczo, Krzyś czyta, senna zjawa, klucz do zamka, napraw pralkę, milczy uparcie, tabletki na sen, zbiera monety, mniej szalony, rzewnie płaczeZ podanych niżej rzeczowników i wyrazów z ramki utwórz związki wyrazowe i wpisz je do zeszytu.. Zadanie.. maleć malec głos obraź odpowiedź nic siad sad miecz misa 3.. Question from @Kacper267 - Szkoła podstawowa - Polski2.. bieg pędziwiatr ceglany śmiałek podoficerski zagrzać 8.. Otocz ja pętlą.. Zadanie jest zamknięte.. 2. wytworny.dopisz do każdego z podanych wyraz blizkoznaczny o znaczeniu ujemnym:-śpiewać-pisać-patrzeć-cekawy-rozmowny-szczupły-głowa-pismo-gawędziarz-pomału-bez zastanowienia.. 1. konwencja.. Komentarze (4) Brak komentarzy Dodaj komentarz21 Pisownia wyrazów z ó i u Podręcznik, s Moja notatka 1 Uzupełnij informację na temat pisowni wyrazów z ó. Dopisz wyjaśnienie do każdego z podanych wyrazów lub odpowiednie słowo do definicji.. - przeczenie lub odrzucenie czegoś.. a) umowa.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Przykład: palić —> za/palić - > zapał/ny przemilczenie kupiec dorosły sennosc sernik Q Do wymienionych wyrazów dopisz wyrazy pochodne o wskazanych obocznościach w temacie.Na ekranie pokazane jest w ramce Ćwiczenie 1. zatytułowane "Ćwiczenie do dialogu nr 1"..

(0-1)Do każdej grupy rzeczowników dopisz po dwa wyrazy z ramki.

R - zdanie pojedyncze rozwinięte N - zdanie pojedyncze nierozwinięte Bez przyjaciół bardzo się nudzę.. a) pod brodą ………………………Do każdego z wyrazów dobierz jeden (z czterech podanych), który najlepiej oddaje jego znaczenie (synonim).. UWAGA!. chorągiewka • chmura • choinki • chleb -Do podanych słów dopisz przeczenie nie razem lub osobno.Nastepnie uzupełnij tekst powstałymi wyrazami.W razie trudnosci skorzystaj ze słownika ortograficznego.. Zakreśl prawidłową odpowiedź.. Question from @pinku321 - Szkoła podstawowa - Polskido każdego wyrazu dopisz wyrazy podstawowy, oddziel formant od podstawy słowotwórczej, nazwij ten formant.. Pod tytułem podane jest polecenie, które brzmi: "Do każdego z podanych wyrazów dopisz jego synonim, który wystąpił w nagraniu".. Strona 156. a) rdzeń.. Do każdego wyrazu dopisz po dwa wyrazy z ramki należące do tej samej rodziny.. Podkreśl wyrazy z "rz" i uzasadnij ustnie ich pisownię.. Wstaw w kratki odpowiednie litery.. wyraz podstawowy wyraz pochodny formant nazwa formantu bieg pędziwiatr ceglany śmiałek podoficerski zagrzać 8. b) spotkanie c) krytyka.. Zabawnie się śmiejesz.dopisz do podanego zestawu cząstkę która będzie początkiem trzech słów; -ci , ło , lić wyraz podstawowy wyraz pochodny formant nazwa formantu.. - obszerne dzieło zawierające wykład na dany temat.Do każdego z podanych wyrazów dopisz trzy słowa o bogatszej treści.-buty-naczynia-rodzina-uroczystość Zastąp podane grupy wyrazów rzeczownikami o szerszym zakresie.. Uzupełnij powiedzenia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt