Opis zimowego krajobrazu klasa 3

Pobierz

Przypomnijmy jedną z najpopularniejszych piosenek o zimie.. choć szkoda, że na serio teraz u mnie pada deszcz, jest ciemno, zimno, ponuro.. : ( ( xdd :D.Redagujemy opis krajobrazu zimowego.. I ten widok zapamiętam na zawsze.. • roślinność - np. lasy, łąki, zarośla, krzewy, torfowiska.. Latem, gdy drzewa nabierają zielonych kolorów, wszystko zaczyna tętnić życiem.. Krajobraz zimowy jest piękny , baśniowy.Każde najmiejsze drzewko jest pokryte .- Wykonaj w zeszycie zadania 1-3 /str.. W celu ułatwienia nauki wypowiadania się w formie pisemnej przygotowałam dla uczniów plansze z najważniejszymi informacjami dla uczniów.Cechy charakteru Sortowanie według grup.. Filmy.. Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.. Postaraj się jak najbardziej zaciekawić czytelnika.. - Cechy charakteru - Cechy podzielności przez 2,4,5,10,100,1000 - CZŁOWIEK matura - DOM2 matura - Opis krajobrazuOpis krajobrazu - wskazówki Opis krajobrazu - to dokładne przedstawienie wyglądu miejsca bezpośrednio obserwowanego lub utrwalonego w sztukach plastycznych (na obrazie, fotografii, rysunku).. Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.Zimowy krajobraz kwiecień 15, 2019 | Aktualności , Prace Plastyczne | 0 | Co prawda dzisiaj za oknem daleko do zimy, ale chcę Wam zaprezentować łatwą pracę do wykonania z.Opis krajobrazu zimowego..

Opis krajobrazu zimowego.

Na łące zakwita dużo kwiatów i przylatują bociany, by budować swe gniazda, zaś nad stawem już z dala można usłyszeć hałaśliwy szum skrzydeł przylatujących łabędzi.Nie było Cię w szkole?. każdy miał okazję zobaczyć coś tak pięknego.. Spomiędzy obłoków wstaje gorąca, ognista kula, to słońce.. Odtwórz film, wypełniaj zadania razem z nauczycielem i łatwo nadrób zaległości!. Cel główny: Tworzenie własnego tekstu.. Proszę więcej niż 12 zdań.. Nowszy post Strona główna.. Rosną one wzdłuż ścieżki.. Ludzie nimi idący ubrani są w gruba kurtki, które mają chronić ich przed mrozem.. Wyobraź sobie, że opisujesz krajobraz osobie, która go nigdy nie widziała.. 1 - opowiadanie Zał.. W lasach nie słychać ptaków, a wielobarwne liście przebijają się spod śniegu.. Ten wiejski krajobraz jest bardzo piękny, zwłaszcza rankiem, kiedy w ciszy, patrząc na niego słychać śpiew ptaków.. Była piękna, słoneczna pogoda.. Nasza zima zła Szczypie w oczy, szczypie w uszy Mroźnym śniegiem w oczy prószy, Wichrem w polu gna!Etykiety: klasa 2, Klasa 3, Opis.. Cele operacyjne-uczeń: - Obserwuje widok za oknem, ustnie opisuje przyrodę, - Kształci umiejętności obserwacji, - Zbiera słownictwo do opisu zimowego krajobrazu, - Udziela odpowiedzi pełnym zdaniem, - Utrwala zasady ortograficzne, - Utrwala części mowy, - Kształci umiejętność wypowiedzi pisemnej jaką jest opis.Krajobraz ten zmienia się wraz z nadchodzącą porą roku..

Opis krajobrazu Koło fortuny.

Blog współtworzą nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.. Przychodzi do nas z zaskoczenia i jak czarodziejka zamienia świat w cudowną, zaczarowaną krainę.Przydatność 50% Opis krajobrazu zimowego.. 2 - definicja Zał.. Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.DO SCENARIUSZA ZAJĘĆ Z EDUKACJI PLASTYCZNEJ W KLASIE III SP TEMAT: Zimowy krajobraz.. -W skupieniu słucha muzyki, w tym także muzyki poważnej.OPIS KRAJOBRAZU 1.. Zimowy krajobraz różni się od miejsca, w którym znajdzie się osoba patrząca.Prowadzący: Temat zajęć: Zimowy krajobraz.. wg Nuskakopec.W czasie ferii zimowych pojechałam z rodzicami w góry.. Widok jaki chcę opisać, to przepiękny krajobraz wiejski.. Hasła programowe: -Dostrzega zmiany charakteru muzyki (np. dynamiki, tempa i wysokości dźwięku) i wyraża je ruchem.. Mnie się to jednak udało i ten widok zapamiętam na zawsze.. To także pora, w której zmienia się krajobraz ulic.. Podczas długiej wycieczki wiatr hulał między szczytami gór, śnieg bez przerwy padał, a dalej widniał piękny widok ośnieżonych drzew.Opis krajobrazu ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), a każda z jego części ma spełniać określony cel.. 171, podręcznik/ - Zadanie 4 wykonaj ustnie używając słownictwa: na pierwszym planie, na drugim planie, w tle, w oddali, poniżej, pod spodem, spomiędzy, niedaleko, nieopodal - Zadanie 6 wykonaj w zeszycie Samodzielne redagowanie opisu krajobrazu Opisz wybrany krajobraz z zadania 4.Zza widnokręgu wychodzą białe, pierzaste chmurki..

N. Uroki zimowego krajobrazu opisują wiersze i piosenki.

Za pomocą przymiotników określ kolor, wielkość oraz inne cechy poszczególnychowalna, okrągła, pyzata, szczupła, drobna, z dołkami na policzkach, blada, opalona, piegowata, wesoła, Czoło: niskie, wysokie, szerokie, Oczy: małe, duże, czarne, zielone, brązowe, błyszczące, otoczone ciemnymi rzęsami, ładne, zapłakane, Brwi: gęste, cienkie, ciemne, jasne, Nos: mały, duży, długi, zadarty, piegowaty, śmieszny, podobny do kartofla,Składniki krajobrazu - pokrycie terenu czyli to wszystko, co znajduje się na powierzchni Ziemi i jest trwale z nią związane.. Poświstujący wiatr, hulał pomiędzy górskimi szczytami.…opis jesienny krajobraz jest pełen barw,zapachów jak i dzwięków rozdawanych przez przepiękną naszą naturę.Jesienny krajobraz jest rozdawany przyjeciołom, kolegom ,koleżankom, ludziom starszym,ludziom młodym.Rozdawany przez kogoś tak jak by wyjeżdzał na zawsze gdzieś i miał by nie wrócić do nas.I tak jak by wiedział że jego rzeczy pakunki, tobołki które niesie na nic się mu nie przydadzą.Cały świat wypełniony jest wielobarwnymi kolorami, liśćmi spadającymi z .e) Uczniowie na podstawie obrazka podkreślają przymiotniki, które przydadzą się w tworzeniu opisu krajobrazu (3 cel operacyjny).. Proszę więcej niż 12 zdań.. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3. wg Szymanskasp66.. • gleby w stanie naturalnym.Opis krajobrazu zawiera: - informacje o typie krajobrazu, np. górski, nadmorski, wiejski, miejski, leśny, - elementy krajobrazu (np. jezioro, drzewa, góry) oraz ich położenie w przestrzeni - z prawej, lewej strony, na górze, na dole, w centrum, w głębi, na horyzoncie, na pierwszym, drugim planie, obok, wśród, dalej, na brzegu, nieco bliżej, nad, itp.Przyporządkuj fotografie do nazwy krajobrazu.KRAJOBRAZ ZIMOWY 3) Zabawa z piosenką Dzieci ustawione w kręgu śpiewają piosenkę wykonując odpowiednie ruchy..

Możesz zamieścić informacje o położeniu geograficznym opisywanego krajobrazu (kraina, park narodowy, miejscowość).

Nie każdy miał okazję zobaczyć coś tak pięknego.. Wykorzystanie materiałów plastycznych do kreatywnego postrzegania świata przez dzieci 3,4-letnie.. f) Mając do dyspozycji wyselekcjonowane przez siebie zwroty i zwroty podane przez nauczyciela, uczniowie tworzą opis krajobrazu (4 cel operacyjny).Cechy krajobrazu nizinnego.. Gdy opisujesz krajobraz, jak najdokładniej przedstaw wygląd danego miejsca.. Opis krajobrazu zimowego.. Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce.. • zwierzęta - np. ptaki (bociany, czaple, orły), duże ssaki (jelenie, sarny, dziki, żubry).. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski charakterystyka Opis postaci Frazeologizmy.. Treść.. Był to krajobraz, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci.. Dokładnie opisz wygląd danego miejsca.. Question from @rrege - Szkoła podstawowa - Polski.. Ten krajobraz, który tak bardzo utkwił mi w pamięci zobaczyłam w czasie zimowej wycieczki w Alpy.. Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą.. Była piękna pogoda..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt