Czym balladyna zabiła alinę

Pobierz

Kiedy alina zaczeła wygrywać Balladyna zbiła ja nożem.Balladyna, ogarnięta żądzą władzy postanowiła zabić go nożem pod osłoną nocy i odebrać koronę.. Balladyna z początku wydaje się być tylko złą siostrą, leniwą, egoistyczną, wyręczaną przez siostrę i matkę, których w rzeczywistości nie kocha i nie darzy szacunkiem.. 7.Charakterystyka Balladyny.. Od tego momentu naznaczona na czole plamą krwi wstąpiła na drogę zbrodni.. ( wchodzi sędzia )Sędzia: Witam na dzisiejszej rozprawie sądowej.. Bogaty rycerz - Kirkor w wyniku intrygi Goplany trafia do domu Balladyny i Aliny.. Zarówno jak jej siostra Alina jest piękną dziewczyną z ubogiego domu.. Twierdzi, że ma dowody, które wystarczą na skazanie Balladyny.. Gdy Goplana przemawia głosem jej siostry, Balladyna mówi: "(.). rozum już przywyknął Do twojej śmierci.". "Sąd nad Balladyną" Strażnik: Proszę wstać sąd idzie!. Balladyna chciała uchodzić za kobietę z królewskiego rodu.Wedle prawa Balladyna miała osądzić zbrodniarzy przyprowadzonych przed jej oblicze.. Dziewczyny różnią się zarówno charakterem jak i wyglądem.. Nie wątpliwie Balladyna jest winna zbrodni, jakie popełniła.. Myliła się.. Na .Wysoki Sądzie!. Ona wietrzyła postęp, bała się Gralon coś wie, że ktoś ją .Balladyna zabija swą siostrę Alinę, ponieważ zdołała ona uzbierać więcej malin.. odpowiedź: Kirkor został zaatakowany przez własne wojsko, nasłał je na niego Kostryn na polecenie Balladyny..

Pustelnik wiedział, że Balladyna zabiła Alinę.

Jedynym świadkiem tej zbrodni jest Grabiec przemieniony przez Goplanę w płaczącą wierzbę.. Widział całe zajście, będąc zamieniony przez Goplanę w wierzbę.. Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona.. poleca 85 %.Filon, pasterz oskarża Balladynę o zabicie swojej siostry Aliny.. a) widział całe zajście , będąc zamieniony przez Goplanę w Wierzbę b) znalazł ciało swojej ukochanej Aliny i domyślił się reszty c) podsłuchał rozmowę Balladyny z Pustelnikiem d) o wszystkim powiedziała mu jego pani, GoplanaJak i dlaczego Balladyna zabiła Alinę?. Nie mając wyboru trzy razy skazała samą siebie na karę śmierci.. Na czole Balladyny powstaje krwawe znamię.W oczach Kirkora jawi się aniołem.. Obie siostry miały zbierać maliny i któsa pierwsza zberze pełny dzbanek, to wyjdzie za kirkora.. Gralon przywiózł jej skrzynię od męża z rozkazem, by jej nie otwierała.. Ta z sióstr, która pierwsza zbierze pełny dzbanek, ma wziąć Kirkora za męża.. o wszystkim powiedziała mu jego pani, GoplanaZabiła Alinę i wzięła zebrane przez nią maliny.. B. Podsłuchiwał rozmowę Balladyny z Pustelnikiem..

[BALLADYNA] Jak Kostryn dowiedział się o tym , że Balladyna zabiła Alinę ?

Według kodeksu karnego paragraf numer 2 punkt D, Balladyna może otrzymać karę od 6-10 lat więzienia w zawieszeniu do dwóch lat.. Proszę tutaj usiąść.. Gdy okazuje się, że Alina wygrywa, Balladyna zabija ją nożem.. Ślub Balladyny i Kirkora, przeprowadzka Balladyny i matki do zamku.. Balladyna to starsza siostra, tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny.. Twierdzi, że ma dowody, które wystarczą na skazanie Balladyny.. Alinę zabiła jej siostra, nożem, podczas zbierania malin Balladyna, gdy jest już w zamku, zostaje trafiona piorunem, Bóg wymierza jej sprawiedliwośćBalladyna - Motyw śmierci.. Poproszę teraz pierwszego świadka, Wdowę.. Odbyło się huczne wesele, a Balladyna została żoną Kirkora i panią na jego zamku.. Pustelnik zginął przez powieszenie.. Alina kona na oczach zaklętego Grabca.. Krwawe znamię ukrywa pod przepaską.Balladyna zabiła: Alinę - żeby wyjść za mąż za Kirkora i być bogata, a także aby siostra nie okazała się od niej lepsza (była to jej pierwsza zbrodnia).. Pustelnik zginął, gdyż Balladyna bała się, że odkrył jej tajemnicę.Zabójstwa, do których przyczyniła się Balladyna Zabójstwo Pustelnika Jak: Balladyna zleciła zabójstwo Kostrynowi.. W domu Balladyna tłumaczy nieobecność swej siostry tym, iż Alina uciekła z kochankiem.Jak i dlaczego Balladyna zabiła Alinę?.

Dlaczego: Balladyna chciała pozbyć się człowieka, który wiedział, że zabiła Alinę.

Znalazł ciało swojej ukochanej Aliny i domyślił się reszty.. O wszystkim powiedziała mu jego pani, Goplana.. Ale chciałbym przedstawić okoliczności łagodzące w tej sprawie.. Ale chciałbym przedstawić okoliczności łagodzące w tej sprawie.. Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona.Balladyna zabiła Aline z zazdrości o kirkora.Alina zbierała maliny w lesie i spotkała Balladynę.Kiedy Balladyna zobaczyłą że Alina ma prawie pełen dzbanek malin chciała go od niej , lecz Alina powiedziała że musi ładnie poprosić.Balladyna wyciągneła nóż i zabiła Alinę.Balladyna kiedy zabiła siostrę bała się czy nie wyda się ta zbrodnia,lecz widział ją grabiec zamienniony w wierzbę.A czerwona plama na czole Balladyny zostałą na zawsze ;] Liczę że pomogłam !Balladyna zabiła Alinę, Grabca, Gralona, Pustelnika, Kirkora, wdowę (swoją matkę) i Kostryna.. Mieszkają wraz z matka (wdową) w ubogiej, leśnej chatce.. Balladyna w obawie przed przegraną i z chęci wyjścia za mąż za Kirkora zabiła własną siostrę Alinę, która wygrała konkurencję i pierwsza uzbierała dzban malin.. p odsłuchiwał rozmowę Balladyny z Pustelnikiem.. Gralona, czyli posłańca Kirkora.. Zabójstwo siostry traktuje jako drobną przeszkodę w drodze do lepszego życia.Balladyna zabija siostrę - Alinę, ponieważ ta wygrywa w konkursie zbierania malin..

Siostra, która przyniesie więcej malin, zostanie jego żoną.odpowiedź: Balladyna zabiła Alinę nożem.

Na początku wydała wyrok na osobę, która otruła Kostryna.. Wkrótce okazuje się, że jest zazdrosna o Alinę, którą traktuje jak rywalkę i darzy jedynie nienawiścią.Jak Kostryn dowiedział się o tym, że Balladyna zabiła Alinę?. Starsza siostra jest ładną, zgrabną brunetką o alabastrowej… Mówiła, że jeśli Balladyna poprosi ją to ona odda jej dzbanek malin, doskonale zdawała sobie sprawę, że Balladynie bardzo zależy na tym, aby wyjść za mąż.Obrona Balladyny.. Grabca zabiła by zdobyć koronę, Kostryna otruła chlebem by nie mógł zdradzić światu jej sekretów (tego, że to ona zabijała) oraz dlatego, że nie chce dzielić się z nim władzą.. odpowiedź: Pustelnik popełnił samobójstwo (powiesił się).. Kobieta próbowała go przekupić, ale Pustelnik nie chciał przyjąć pieniędzy.Po jakimś czasie wraca na miejsce zbrodni po nóż, którym zabiła Alinę.. Córka wzięła ze sobą Wdowę, ale wstydziła się jej przed ludźmi, ze względu na chłopskie pochodzenie.. Nie wątpliwie Balladyna jest winna zbrodni, jakie popełniła.. Wysoki Sądzie!. (4pkt.). Miała ona młodsza siostrę, której tak jak i matki nie kochała.. w idział całe zajście, będąc zamieniony przez Goplanę w wierzbę.. Wydaje się, że Balladyna nie ma wyrzutów sumienia.. Podaj okoliczności, kto je zabił i jak.. Poleca: 87 / 100 % użytkowników , liczba głosów: 46 Serwis chroniony prawem autorskim Bogaty rycerz - Kirkor w wyniku intrygi Goplany trafia do domu Balladyny i Aliny.Balladyna zabiła Aline z zazdrości o kirkora.. W jaki sposób zginęła Balladyna, a w jaki Alina?. Zachwycony dwoma siostrami postanawia ożenić się z jedną z nich.. odpowiedź: Goplana była nimf wodną, królową jeziora Gopło.. Według kodeksu karnego paragraf numer 2 punkt D, Balladyna może otrzymać karę od 6-10 lat więzienia w zawieszeniu do dwóch .Jak Kostryn dowiedział się o tym, że Balladyna zabiła Alinę?. Balladyna zaplątała się we własne zło i już nigdy nie miała być dobra.. Kim była Goplana?. Filon, pasterz oskarża Balladynę o zabicie swojej siostry Aliny.. Balladyna jest główną bohaterką dramatu " Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Kolejno przed Balladyną stanął Filon, domagając się kary dla osoby, która zabiła Alinę.Myślała, że zbrodnie, które popełniła są idealne i nikt nie zdoła ich odkryć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt