Plan wydarzeń baśni kopciuszek

Pobierz

Zgubienie bucika.. Ciężki los dziewczyny.1.Śmierć ojca dziewczynki.. 3.Rozpacz kopciuszka.. 9.Ślub kopciuszka z księciem.. Zaręczyny i magiczna przemiana dziewczyny.. 2016-03-12 21:51:55 ramowy plan wydarzeń Zbyszka z Bogdańca-krzyżacy 2010-12-19 21:56:43Było bardzo zimno; śnieg padał i zaczynało się już ściemniać; był to ostatni dzień w roku, wigilia Nowego Roku.. 3.Zaproszenie na bal.. Ożenek z wdową.. Dwie siostry na królewskim dworze i dziwny dar od wróżki.. Wprowadzenie się wdowy z córkami do domu dziewczyny i ojca.. Pojawienie się dziewczynki na balu.. Oto właściwa kolejność punktów planu.. 2.Ogłoszenie o wielkim balu.. - Złe traktowanie dziewczynki przez macochę., 3.. .Gatunek i budowa utworu.. Drugi ślub ojca dziewczynki.. Cele ogólne: • popularyzacja wśród najmłodszych czytelników literatury dziecięcej, • rozwijanie wyobraźni u dzieci, • utrwalenie znajomości wcześniej poznanych bajek Cele ogólne: uczeń: • układa temat zajęć z rozsypani wyrazowej • uczestniczy w rozmowie .Kopciuszek.. Macocha z dwoma córkami wprowadza sie do domu męża 3.. Poszukiwania tajemniczej dziewczyny 7.. Przygotowania do ślubu i ponowne spotkanie z Knypsem.. 8.Przymierzanie pantofelka.. 7.Zgubienie pantofelka: a) ucieczka Kopciuszka.. Odnalezienie pantofelka przez zakochanego księcia.. wyczarowanie przez wróżkę nowej sukni dla kopciuszka, b)wyczarowanie karocy..

Plan wydarzeń: 1.

Gdy pojawił się Kopciuszek książę zauroczony jej urodą nie odstępował jej nawet na krok.Temat: Cechy baśni na podstawie "Kopciuszka".. Małżeństwo ojca Kopciuszka z wdową.. pomocy potrzebuje na juzNapisz szczegółowy plan wydarzeń do baśni słowik.. Przygotowania do balu.. A półsierotę wyrzucały do kuchni , choć one były takie same nic lepsze od niej.. CELE LEKCJI: o Wskażę elementy fantastyczne utworu o Poznam cechy gatunkowe baśni i wskażę je w KopciuszkuWyróżniamy następujące cechy baśni: nieokreślone miejsce i czas szczęśliwe zakończenie wydarzenia realistyczne mieszają się z wydarzeniami fantastycznymi występują przedmioty fantastyczne: krzak róży, różdżka czarodziejska występują postacie fantastyczne: wróżki, czarodziejki itp.Kopciuszek w formie ebooka to jedna z najpiękniejszych baśni braci Grimm, która przez lata stała się inspiracją szeregu animowanych ekranizacji oraz filmów.Co ciekawe, bracia Grimm nie byli pierwsi, którzy sięgnęli po historię młodej, nieszczęśliwej dziewczyny i postarali się ją opisać.Opis: Baśnie braci Grimm - Jakub i Wilhelm Grimm.. 5.Znalezienie się kopciuszka na balu.. - Cierpliwe znoszenie złego traktowania przez dziewczynę.Napisz SZCZEGÓŁOWY* plan wydarzeń z baśni "Kopciuszek" Charles Perrault.. Lekcja 2,3 - środa, piątek TEMAT: Dlaczego utwór Kopciuszek to baśń?.

Plan wydarzeń.

To były bardzo duże trzewiki, nawet jej matka ostatnio je wkładała, tak były duże .Tematem baśni są przygody kota, który dzięki swojemu sprytowi odmienia życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci.. 11.Ułóż ramowy plan wydarzeń przedstawionych w utworze Kopciuszek.. Plan ramowy 1.. 5.Porwanie się sukni.. Bądźcie gotowi w poniedziałek o 11 oraz we wtorek o 12.. Ozenienie sie ojca Kopciuszka z macocha 2.. - Niefortunny ożenek ojca Kopciuszka., 2.. Miała ona dwie leniwe i złośliwe córki.. Książę zakochuje się w ślicznej, skromnej i pracowitej nieznajomej dziewczynie.Kopciuszek mógł więc już teraz udać się na bal, ale musiał pamiętać, że po północy czar pryśnie.. - Kopciuszek jako służąca.1.. Czytaj całośćCo to jest plan wydarzeń ramowy?. Ponowna wizyta Kopciuszka w zamku.. Zabranie Kopciuszka na zamek.. 4.Uszycie przez zwierzęta pięknej sukni: a)pomaganie w ubieraniu siostrom przyrodnim.. 6.Zjawienie się wróżki: a)wyczarowanie przez wróżkę nowej sukni dla kopciuszka, b)wyczarowanie karocy.. Taniec z księciem.. Sprawdź, czy zrobiłeś zadanie poprawnie!. o.O 2010-09-20 15:57:45 Co to jest ramowy plan wydarzeń ?. Udział Kopciuszka w balu.. - Złe traktowanie dziewczynki przez macochę., 3.. Smierć ojca Kopciuszka 4.. 7.Zgubienie pantofelka: a) ucieczka Kopciuszka.. Baśń to krótki utwór epicki, wywodzący się z kultury ludowej, w którym przeplatają się elementy realistyczne z fantastycznymi (czyli takie, które są prawdopodobne, z nieprawdopodobnymi).Fabuła baśni pełna jest cudowności — pojawiają się wróżki, czary, magiczne przedmioty i stworzenia..

12.Plan wydarzeń.

Wykorzystywanie biednej dziewczynki jako służącej przez macochę z dwoma córkami 2.Zaproszenie na bal przez królewskiego listonosza 3.Wyjazd macochy i jej dwóch córek, pozostawienie Kopciuszka w domu 4.Materiał dydaktyczny | 1.. 8.Wizyta księcia: a)Mierzenie pantofla przez przyrodnie siostry kopciuszka b)Przymierzenie buta przez kopciuszka.. 6.Zjawienie się wróżki: a)wyczarowanie przez wróżkę nowej sukni dla kopciuszka, b)wyczarowanie karocy.. Szczęśliwe zakończenie.. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu, żeni się także z piękną i dobrą królewną.. 8.Wizyta księcia: a)Mierzenie pantofla przez przyrodnie siostry kopciuszka b)Przymierzenie buta przez .plan wydarzeŃ baŚni pt. ,,KOPCIUSZEK" 1.. Pomoc matki chrzestnej - wróżki.. Wydanie Baśni kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Małżeństwo ojca Kopciuszka z wdową.. 4.Uszycie przez zwierzęta pięknej sukni: a)pomaganie w ubieraniu siostrom przyrodnim.. Złe traktowanie córki wdowca przez macochę i jej .Podaj tytuły innych baśni, w których opowiedziana jest historia dziewczynki źle traktowanej przez macochę.. Dawno, dawno temu gdy mama Kopciuszka zmarła, ojciec ożenił się ponownie z bogatą wdową.. Ponowny ożenek owdowiałego szlachcica.. Ucieczka o północy.. Mam nadzieję, że wpisaliście do zeszytu plan wydarzeń..

Uporządkuj plan wydarzeń zgodnie z treścią lektury.

Usługiwanie siostrom przez Kopciuszka.. Ciężki los dziewczyny.. Obwieszczenie herolda i mierzenie bucika.. 2011-05-09 15:01:52 Napisz szczegółowy plan wydarzeń w "Zemsta"- w równoważnikach będzie naj 2010-10-09 17:41:23 szczegółowy plan wydarzeń do baśni słowik 2011-03-06 22:54:03Plan ramowy 1.. Bohaterowie są scharakteryzowani poprzez swoje działania i .Baśń autorstwa Braci Grimm pod tytułem Kopciuszek, to bajka o szczęśliwym zakończeniu.. Dziewczynka źle traktowana przez macochę jest bohaterką takich baśni, jak: "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka", "Jaś.. Zgubienie pantofelka.. Całymi dniami wylegiwały się na puchowych pierzynach, jadły smakołyki lub przymierzały nowe stroje.. .O świecie przedstawionym w Kopciuszku porozmawiamy w trakcie naszej pierwszej konsultacji na Skype.. Niezrozumiały dar od wróżki.. Szczęśliwy wdowiec i jego córka.. Bal u królewicza.. Kopciuszek na balu.. Samotność pięknej królewny.. Dziwny testament starego młynarza.. Śmierć mamy Kopciuszka.. 2.Wprowadzenie się macochy z córkami: a)złe traktowanie dziewczynki.. 6.Ucieczka o północy.. Ingerencja wróżki.. 5.Porwanie się sukni.. 2.Wprowadzenie się macochy z córkami: a)złe traktowanie dziewczynki.. W tym chłodzie i w tej ciemności szła ulicami biedna dziewczynka z gołą głową i boso; miała wprawdzie trzewiki trzewiki na nogach, kiedy wychodziła z domu, ale co to znaczyło!. Macocha robi z Kopciuszka slurzaca .1.Zamieszkanie macochy z Kopciuszkiem.. 9.Małżeństwo kopciuszka i księcia.1.. *szczegółowy czyli: ok. 10 punktow z podpunktami 1. tekst a) tekst DAM NAJ!Kopciuszek to to 1.Śmierć ojca dziewczynki.. 8.Wizyta księcia: a)Mierzenie pantofla przez przyrodnie siostry kopciuszka b .Napisz ramowy plan wydarzeń do baśni pt. kopciuszek 1 Zobacz odpowiedź Co jest dalej od 11-14?. Baśnie: "Kopciuszek" - plan wydarzeń.. 23.03.20 Wpisz temat do zeszytu.. 7.Zgubienie pantofelka.. 4.Pojawienie się matki chrzestnej ,która była wróżką.. Przymierzanie bucika.. Wiadomość o balu na zamku.. Plan szczegółowy.. Plan wydarzeń.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH Krąg tematyczny: Bajki, baśnie, bajeczki.. 3.Zaproszenie na bal.. - Niefortunny ożenek ojca Kopciuszka., 2.. Przedstaw wniosek na temat działania sił dobra i zła w baśni.. Uczta weselna w zaczarowanym lesie.zobacz 1 odpowiedź na zadanie: napisz szczegÓŁowy plan wydarzeŃ baŚni kopciuszek.najpierw napisz punkty czyli ramowy plan wydarzeŃ.potem dopisz odpowiednio podpunkty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt